dilsosyal: popüler kültürün truva atı.

Çevirmenlik

Aramıza katılmak ister misiniz?

dilsosyal dergisi üniversite öğrencileri tarafından kurulmuş ve yönetilmekte olan herkesin rahatlıkla okuyabileceği bir sosyal bilim ve kültür dergisidir. Kâr amacı gütmeyen bir gönüllü platformu olan dilsosyal’e katılarak sen de popüler kültür canavarına karşı verdiğimiz savaşta yanımızda yer alabilirsin.
cevirmen-3

Sayımızdan güç alıyoruz.

İş Yükü

dilsosyal dergisi’nin her çevirmeni ayda bir kere 600 ila 2000 kelime arasındaki bir metni Türkçeye çevirir. Bunun dışında ayda bir kere düzenlenen ilgili çeviri departmanının çevrimiçi toplantısına katılmaları beklenir. Bu toplantılar yaklaşık 20 ila 30 dakika kadar sürmekte ve çeviriler ile genel işleyiş üzerine konuşulmaktadır.

Tek şart

Başvuru Şartları

Başvuran adayların üniversite öğrencisi olması gerekmektedir. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri de başvuru yapabilirler.
cevirmen-3

Yeryüzü bizim ülkemiz.

Hangi Diller?

Her dil ve lehçeden başvurulara açığız.

Neler yapıyoruz?

Örnek Çeviriler

Bu zamana kadar yaptığımız işlerden bazılarını inceleyerek ne üzerine çalıştığımız ve işleyişimiz üzerine fikir edinebilirsin.

Papin Kardeşler

Şubat 1933. Yedi yıl boyunca Le Mans’ta Lancelin ailesine hizmet eden yirmi sekiz yaşındaki Christine Papin ve yirmi iki yaşındaki Léa Papin bir gün yanlarında çalıştıkları Bayan Lancelin ve kızını katlederler…

Devamını Oku »

dilsosyal seninle olsun!

Şimdi Başvur

Aramıza katılmak için şimdi başvurabilirsin. Aklında sorular varsa hiç çekinmeden bize sorabilirsin. Son olarak şunu eklemeliyiz: dilsosyal dergisi ideolojik bir oluşum değildir. Herhangi bir ideolojik oluşumla bağı yoktur. dilsosyal dergisi sadece üniversite öğrencilerini üretmeye teşvik etmek ve bunu yaparken de Türkçeye kaliteli bir içerik platformu kazandırmayı amaçlamaktadır.

Haftalık Bültene Katılın

Her hafta pazar günü dilsosyal’de yayınlanan içerikleri kısa özetler halinde size yollayalım.

*Her e-postanın altında bulunan “Abonelikten Ayrıl” butonunu kullanarak dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.