dilsosyal: popüler kültürün truva atı.

Editörlük

Aramıza katılmak ister misiniz?

dilsosyal dergisi üniversite öğrencileri tarafından yönetilmekte olan herkesin rahatlıkla okuyabileceği bir sosyal bilim ve kültür dergisidir. Kâr amacı gütmeyen bir gönüllü platformu olan dilsosyal’e katılarak sen de popüler kültür canavarına karşı verdiğimiz savaşta yanımızda yer alabilirsin.

cevirmen-3

Sayımızdan güç alıyoruz.

İş Yükü

dilsosyal dergisi’nin her editörü ayda bir kere 600 ila 2000 kelime arasındaki bir metnin editörlüğünü yapar. Bunun dışında editölerden ayda bir düzenlenen Yazı İşleri Departmanı’nın çevrimiçi toplantısına katılmaları beklenir. Bu toplantılar yaklaşık 20 ila 30 dakika kadar sürmekte olup o ayki yazılar ve genel işleyiş üzerine konuşulmaktadır.

Tek şart

Başvuru Şartları

Başvuran adayların lisans, yüksek lisans ya da doktora düzeyinde eğitim görüyor olması gerekmektedir.

Neler yapıyoruz?

Örnek Metinler

Bu zamana kadar yaptığımız işlerden bazılarını inceleyerek ne üzerine çalıştığımız ve işleyişimiz hakkında fikir edinebilirsin.

O Büyük Gizem: Karizma

Karizma ve liderlik arasındaki ilişki, karizmanın mistik yönü, kilisenin karizma tekeli, Kennedy, Muhammed Ali ve çok daha fazlası… Pavlus’tan Weber’e karizma kavramının kısa bir tarihi.

Devamını Oku »

dilsosyal seninle olsun!

Şimdi Başvur

Aramıza katılmak için şimdi başvurabilirsin. Aklında sorular varsa hiç çekinmeden bize sorabilirsin.

Son olarak şunu eklemeliyiz: dilsosyal dergisi ideolojik bir oluşum değildir. Herhangi bir ideolojik oluşumla bağı yoktur. dilsosyal dergisi sadece üniversite öğrencilerini üretmeye teşvik etmek ve bunu yaparken de Türkçeye kaliteli bir içerik platformu kazandırmayı amaçlamaktadır.

Haftalık Bültene Katılın

Her hafta pazar günü dilsosyal’de yayınlanan içerikleri kısa özetler halinde size yollayalım.

*Her e-postanın altında bulunan “Abonelikten Ayrıl” butonunu kullanarak dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.