Künye

Erhan Köş

Genel Yayın Yönetmeni - Baş Tasarımcı

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji öğrencisi. Sosyal bilim felsefesi ve metodolojisi üzerine çalışıyor.

Aleyna Ayan

Direktör

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu. Seyretmeyi ve resmetmeyi seviyor.

Hazal Öncel

Yazı İşleri Müdürü

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi. Çocukları konu alan filmleri ve büyülü gerçekçiliği seviyor. Gezegene zarar vermeyecek şekilde yaşamaya çalışıyor.

Yayın Kurulu

Büşra Çelik

Yayın Kurulu Üyesi - Çevirmen

İstanbul Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık mezunu. Eğitimine Çeviribilim alanında yüksek lisansla devam etmekte. 10 yıldır sualtı hokeyi oyuncusu. Spor yapmak, gezmek, farklı kültürleri tanımak olmazsa olmazları. Çok gezerken çok okuyan olma hayalleriyle dolu. Bir penguene sarılmak bir fil ile selamlaşmak en büyük hayalleri.

Yağmur Alev

Yayın Kurulu Üyesi - Çevirmen

Yağmur Alev, İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı mezunu. Kelimelerin ve notaların gücüne inanır.

Tasarım Departmanı

Tarık Emre Karagül

Tasarımcı

Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği öğrencisi. Sosyoloji, Sinema ve Edebiyatla ilgileniyor. Yenilgi yıllarının daimi öğrencisi.

İrem Gevrek

Tasarımcı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sosyoloji öğrencisi. Göç sosyolojisine ilgi duyuyor. Bu dünyayı keşfederken fotoğraf çekmeyi çok seviyor.

Fatma Serra Özel

Tasarımcı

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrencisi. Fotoğraf ve resimle ilgileniyor.

Fars Dili Departmanı

Rümeysa Yöndem

Çevirmen

İstanbul Üniversitesi Tarih mezunu, İstanbul Medeniyet Üniversitesinde Sosyal Hizmet alanında eğitimine devam ediyor. İnsanın zamanla ilişkisi, beşer tecrübeleri ve göç çalışmalarına ilgi duyuyor.

Fransız Dili Departmanı

Simten Keskinkılıç

Fransız Dili Departmanı Şefi - Çevirmen

İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. Gerçek bir Slytherin ve varoluşsal travmalarını Eurovision ile atlatmayı seviyor. 

Deniz Özel

Çevirmen (Fransızca)

İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı mezunu. Fransız kara mizah anlatılarına ve Satürn şairlerine ilgi duyar. Edebiyatçı kimliğini tüm sosyal bilimler ile birleştirmeyi ve bu minvalde üretmeyi amaçlar.

Sema Gürlük

Çevirmen (Fransızca)

İstanbul Üniversitesi, Fransız Dili ve edebiyatı son sınıf öğrencisi.Edebiyat çevirisi yapmaktan hoşlanıyor. Absürd felsefe ve nihilizmle ilgileniyor. Sinema ve edebiyat okumaları yapıyor. Fizik ve astronomi bilimleri meraklısı. 

İngiliz Dili Departmanı

Dilara Öztekin

İngiliz Dili Departmanı Şefi - Çevirmen

Sosyoloji bölümünde lisans öğrencisi. Alanı doğrultusunda çeşitli çalışmalarda bulunuyor. İmkan buldukça farklı mekanlar keşfetmeyi ve bunları fotoğraflamayı seviyor.

Rümeysa Sağın

Çevirmen

Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği lisans mezunu. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Kent Çalışmaları alanında yüksek lisans yapıyor.

Sedanur Yartaşı

Çevirmen

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. 20. yüzyıl İngiliz edebiyatı, çağdaş edebiyat kuramları ve travma çalışmaları ile ilgileniyor.
 

İrem N. Öztürk

Çevirmen

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bünyesinde sanata tapmayı sürdürüyor. Poe’nun Ligeia’sına evrilmek istiyor.

Mefkure Demirci

Çevirmen

Marmara Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı lisans öğrencisi. İngilizce-Türkçe çeviriler ve alanı ile alakalı araştırmalar yapmaktan, yeni diller öğrenmekten ve çeşitli müzik türlerini dinlemekten keyif alıyor. 

Elvan Taştekil

Liste Sorumlusu

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Mezunu. İstanbul Üniversitesi’nde Sosyoloji ve İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümlerinde okumaya devam etmekte. Ütopyalar ve distopyalar alanında çalışıyor. Kendini hayvanlar ve bitkiler alemine daha yakın hissediyor.

Leh Dili Departmanı

Sıla Yavaş

Çevirmen

İstanbul Üniversitesi Leh Dili ve Edebiyatı mezunu. Hayatın kaosundan kalan tüm vaktini kitap okuyarak geçiren, seyahat etmeyi seven biri.

Yazı İşleri Departmanı

Şeyma Neşe Turan

Editör

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Şu sıralar Üsküdar Üniversitesi’nde Adli Bilimler Yüksek Lisans öğrencisi. Oyunları ve kuşları çok sever.

Ömer Gezen

Editör

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji & Felsefe bölümünde okuyorum. Gelecekte sosyoloji alanında yüksek lisans yapmak ve bilim insanı olmak istiyorum. Şu anda sürdürülebilir bir gelecek için konulan küresel amaçlar doğrultusunda çalışmalar yapmakta ve farklı dergilerde editörlük görevimi sürdürmekteyim. Ek olarak kitap okumayı çok seviyorum ve Mart 2018’den beri YouTube kanalımda kitaplar hakkında içerik üretiyorum. Düşünmeye, gökyüzüne bakmaya ve insanlarla sohbet etmeye zaman ayırmaya çalışıyorum.

Dilara Aydın

Editör

İzmir Bakırçay Üniversitesi sosyoloji yüksek lisans öğrencisi. Doğayı ve yolda olmayı seven gezgin ruhlu biri. Sosyoloji, sanat, felsefe ve yeni medya alanlarına ilgi duyar. 
 

Merve Kalkan

Editör

İstanbul Üniversitesi’nde okuyan bir toplumbilimci adayı. Aklına gelen her şeyi yazar, kedi sever ve gün batımında yaptığı yürüyüşlerde hep aradığı kendini bulur. 

Yunus Emre Dökmetaş

Editör

Yunus Emre Dökmetaş, Akdeniz Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümü öğrencisi. Türk dili ve tarihi ile ilgili okumalar yapmayı ve yabancı dil öğrenmeyi seviyor. Her dilden ve kültürden yeni müzikler keşfetmeye meraklı. Türkü dinlemek vazgeçilmezi.

Melani Konca

Editör

MEF Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi. Kelimelerin gücüne inanıyor.

Fatma Topkara

Editör

İstanbul Üniversitesi Kişiler Arası İletişim Tezli Yüksek Lisans öğrencisi. Doğayı, mizahı ve keşfetmeyi seviyor. 

Yurdanur Akkaya

Editör

Psikolog ve yaşam boyu öğrenci. Şu anda Moskovada, Higher School of Economics Üniversitesinde Rusça öğreniyor.

Sena Bahadır

Editör

İstanbul Üniversitesi’nde sosyoloji öğrencisi. Eleştirel film okumalarına ve dijital medyaya ilgili.

Fatma Uğur

Editör

İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı yüksek lisans öğrencisi. Edebiyat, sinema ve sosyoloji alanlarında okumalar yapıyor.

Haftalık Bültene Katılın

Her hafta pazar günü dilsosyal’de yayınlanan içerikleri kısa özetler halinde size yollayalım.

*Her e-postanın altında bulunan “Abonelikten Ayrıl” butonunu kullanarak dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.